Звіт директорки гімназії за 2021/22н.р.

30.08.2022 22:42

ЗВІТ

Директорки Довгалівської гімназії Ямпільської селищної ради

Гультай Людмили Олексіївни

за 2021-2022 н.р.

                                           

                                            Вступ

На виконання п. 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 28.01.2005 № 55 «Про запровадження звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів», керуючись Примірним положенням про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів про свою діяльність перед педагогічним колективом та громадськістю, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 №178, у відповідності до функціональних обов’язків та з метою подальшого утвердження відкритої, демократичної, державно-громадської системи управління освітою, запровадження колегіальної етики управлінської діяльності у школі, що базується на принципах взаємоповаги та позитивної мотивації, представляю Вашій увазі звіт про свою діяльність  та підсумки  роботи колективу протягом 2021 –2022 навчального року.

 

  1. Управління закладом в сучасних умовах

     В умовах сучасних змін цілі освіти набувають нового трактування та кожний заклад освіти має право йти власним шляхом, самостійно вирішувати і обирати унікальні напрями свого розвитку, необхідні для успішного становлення особистості, реального зростання можливостей для кожного. Тому, впродовж 2021-2022 н.р. трудовий колектив створював сучасний освітній простір, діяльнісне середовище, орієнтувався на компетентнісну школу, продовжував роботу над поширенням реформи, запроваджував нові механізми професійного зростання вчителів.

Вважаю, що успішне управління закладом залежить від активної та творчої участі педагогів, ефективної взаємодії та роботи у команді, реалізації принципів дитиноцентризму та педагогіки партнерства. У своїй діяльності керувалася нормативно-правовою базою, посадовими обов’язками, документами, що регламентують роботу директора закладу загальної середньої освіти:

Як керівник, сприяю формуванню нової організаційної та управлінської культури, позитивного іміджу закладу, беру участь в науково-практичних семінарах, фахових випробуваннях, підвищуючи управлінську компетенцію.  

  1. У звітному 2021-2022 н.р. педагогічний колектив продовжував  реалізовувати демократичні принципи в освітньому процесі. Школа прагне досягти власного успіху і відкрита до нововведень. 
  2. Удосконалено роботу щодо планування та організації освітнього процесу із використанням дистанційних технологій .
  1. Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення обов’язкової загальної середньої освіти, охоплення навчанням,

збереження контингенту

Забезпечення обов’язкової якісної загальної середньої освіти є одним із пріоритетних напрямків роботи директора.

З метою дотримання чинних нормативних документів на початку 2021-2022 н.р. у Довгалівському ліцеї пройшов процес поступового переходу до зміни типу закладу (гімназії). Тому, вже не було здійснено набору учнів до 10 класу. А відтак, зменшилася загальна кількість учнів. 

У школі організовано освітній процес за денною, індивідуальною, дистанційною формою навчання, що забезпечує право кожної дитини на рівний доступ до освіти.

В умовах карантинних обмежень усі учні навчалися із використанням технологій дистанційного навчання.

Станом на 05.09.2021 року в закладі навчалось 32 учні.

Станом на 31.05.2022р. –33 учні ( добавилася 1 дитина внутрішньо переміщена до 4 класу).

(Станом на 01.09.2022 р. з школи випустилося 3 дев’ятикласники ( 1 дитина з похвальним листом), та вибуло 3 дітей: 1- з 2 класу, 1 – з 6 класу, 1- з 8 класу. Враховуючи малу наповненність школи , це дуже високий показник у відсотках, який тісно пов’язаний із педагогічним навантаженням. Кожен вчитель повинен пам’ятати: за кожним із дітей стоїть не лише подальше життя нашої школи, а й села. Тому, тільки спільна праця вчителя, учня та батьків зможе  зупинити бажання дітей обирати інші навчальні заклади.

 

Середня наповнюваність класів – 3,6 учня (в мин. році – 4).

Відповідно Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН України від 16.04.2018 р. №376, згідно заяв батьків, станом на 20.08.2022 вже видано наказ «Про зарахування учнів до 1-х класів 2022-2023 н.р.». Списки зарахованих учнів висвітлено на сайті школи. Ця цифра становить 5 майбутніх першокласників (мин. рік - 2).

  1. Забезпечення навчального закладу кваліфікованими   педагогічними   кадрами, здійснення методичної роботи

Відповідно до Закону України «Про освіту» штатний розпис закладу установлюється закладом освіти на підставі Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів. 

Кадрове забезпечення школи здійснюється згідно з навчальними планами.

У 2021-2022 н.р. освітній процес забезпечували 10 педагогічних працівників, 5 осіб – технічного та обслуговуючого персоналу. 

Кваліфікаційні рівні вчителів:

  • І категорія - 7
  • ІІ категорія - 2
  • Спеціалісти – 1
  • Педагоги з вищою категорією - 0

Мають звання  - 0

У 2022 році поатестовано директора гімназії. За результатами атестації:

  • відповідає кваліфікаційній І категорії .
  • У третьої частини педагогічних працівників стаж 30 років. Середній вік педагогів –50 років. Середнє тижневе навантаження – 18 годин.

У ході впровадження Державних стандартів здійснювався психологічний супровід учасників освітнього процесу.  З метою виявлення та здійснення корекції дезадаптаційних процесів учнів проведена діагностика у вересні-жовтні 2021 р., адміністрацією школи були відвідані уроки, перевірялася уся шкільна документація.

Проводилося вивчення стану викладання навчальних предметів.

 

Матеріали за результатами перевірки узагальнені і обговорені з вчителями-предметниками, прийнято рекомендації щодо усунення недоліків виявлених під час перевірки, намічені заходи щодо підвищення результативності роботи.

Я, як наставник педагогів, систематично беру участь у конкурсах фахової майстерності, всебічному професійному розвитку.

Протягом 2021 року всі вчителі школи пройшли курси підвищення  кваліфікації, набрали не менше 30 годин. Найпопулярнішими були курси при ХОІППО,  на  платформах EdEra, Prometheus «На Урок», «Всеосвіта». Вчителі систематично підвищували  педагогічну майстерність, методичний і науковий рівень, психологічну підготовку. Педагоги удосконалювали педагогічну майстерність шляхом самоосвіти, проходження курсової перепідготовки в ХОІППО.

Аналіз результатів діяльності педагогів закладу щодо ведення шкільної документації свідчить про те, що найкраще ведуть класні журнали Назарук Н.Г., Пасько Л.В., Бесараб О.В.

У 2021-2022 н.р. порушували вимоги Інструкції з ведення ділової документації педагоги    Повстюк С.Є., Горбова В.В., Трачук Л.С.

Питання виконання Режиму роботи закладу вивчалося постійно.

Контроль за роботою  класних керівників, вчителів-редметників,показав, що:

  • своєчасно ведуть облік ввідування учнів вчителі: Назарук Н.Г., Пасько Л.В., Горбова В.В.
  • на належному рівні підготовлені до уроку (конспект уроку, допоміжні матеріали) вчителі: Трачук Л.С., Назарук Н.Г., Повстюк С.Є., Пасько Л.В.,Гончарук К.І.

Дистанційне навчання, яке у закладі почали впроваджувати через карантинні заходи у  зв'язку із епідемією коронавірусу COVID - 19 ще у 2019-2020 н.р., надало додаткові можливості виробити нові підходи до  організації освітнього процесу із застосуванням технологій дистанційного навчання. На шкільному сайті була створена рубрика «Дистанційне навчання». Відповідно до розкладу уроків щоденно розміщувались навчальні матеріали та завдання для учнів.

Для проведення уроків та заходів педагоги використовували відеоінструменти синхронного режиму Zoom, Google Meet, а також асинхронного - робота на платформах  Googleclassroom,  «Мій клас», «Всеосвіта». Також активно працювали у вайбер-спільноті.

Удосконалення методичної роботи навчального закладу шляхом впровадження ІКТ-технологій знаходять застосування в багатьох напрямах навчання, упроваджуються нові форми спілкування через соціальні мережі: фейсбук, інстаграм, вайбер, скайп.

  1. Навчальна діяльність здобувачів освіти, участь в олімпіадах,

конкурсі-захисті МАН

Встановлено, що закінчили навчальний рік на:

високий рівень – (16%),

достатній -  (38%),

середній -  (44 %),

початковий -  (2% ).            

Якісна успішність по школі становить 54% (на 4% менше у порівнянні з 2020-2021 н.р.)

 

У 2021-2022 н.р.  для учнів 1-4-х класів НУШ   проведено формувальне і підсумкове оцінювання вербально. Тому зменшилась кількість нагороджених Похвальними листами серед учнів початкової школи . Крім того зменшилась кількість нагороджених учнів основної школи .

Якісне навчання у нашому закладі підтверджено і щорічними перемогами учнів у предметних конкурсах, олімпіадах.

За результатами підсумкових протоколів міських комісій переможцями та призерами ІІ (міського) етапу стали:

Проте варто взяти до уваги, що того року відбулося лише кілька олімпіад, решта згідно листа МОН було призупинено.

Зовсім відсутня була робота із здібними та обдарованими учнями.

Як результат, на І етап конкурсу-захисту МАН не було представлено жодної дитини, а відтак і жодної роботи.

Роботу даного питання поставити на особливий контроль, удосконалювати та покращувати. Забезпечувати результативність в конкурсі-захисті наукових робіт МАН.

Учні закладу взяли участь у ХХ Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка.

Проте, діти не забезпечили результативної участі, а це означає, що вчителька української мови та літератури не систематично готує учнів до конкурсу, не практикує завдання попередніх років відповідного конкурсу.

Традиційно високими завжди були показники участі наших учнів в інтерактивних конкурсах «Колосок осінній», «Соняшник» , «Кенгуру» , чого не можна сказати за 2021-22 н.р. Показник впав.

  1. Виховна та позакласна робота, діяльність учнівського самоврядування, участь у проєктах, профілактика правопорушень, профорієнтаційна робота, інноваційна діяльність

Виховна робота у закладі здійснювалася відповідно до Основних орієнтирів виховання учнів 1-9-х класів загальноосвітніх навчальних закладів, відбувається за напрямами: робота методичної спільноти класних керівників; робота з батьками; попередження травматизму; профілактика правопорушень серед молоді; збереження здоров’я учасників освітнього процесу; спортивно-масова робота; робота з військово-патріотичного напряму; робота учнівського самоврядування.

Протягом навчального року заплановані і проведені предметні декади та тижні, традиційні шкільні заходи, заходи до календарних та державних свят. У зв’язку з карантинними обмеженнями, війни та організацією навчання з використанням дистанційних технологій ряд виховних заходів проведено в онлайн-форматі.

Попередні роки за ініціативи та підтримки активних членів учнівського самоврядування було проведено усі шкільні заходи та свята. Так, цікаво та нестандартно пройшли День знань, День захисника України, День миру, День вчителя, День української писемності та мови, заходи до Дня Святого Миколая, Нового року, Дня Соборності, Свята 8 березня, тощо. У зв’язку з карантинними обмеженнями, нетрадиційно, в онлайн режимі відбувалися вітання. Для  покращення відносин між учнями та педагогами проводилися Дні учнівського самоврядування (День вчителя).

Також, маю пропозицію ввести як  традиційне свято, зустрічі з директором школи «Чашка кави з директором», під час яких представники учнівського самоврядування( а у нас вони всі) будуть мати змогу поділитися своїми

Попередження та профілактика негативних проявів серед підлітків є пріоритетним напрямком діяльності педагогічного колективу, який передбачає роботу з сім’ями, що опинилися в складних життєвих обставинах та заходи щодо запобігання дитячій бездоглядності.

На жаль, випадки грубощів у спілкуванні, паління, що виникали серед підлітків вказують на необхідність посилення профілактичних дій з боку дорослих, розвитку навичок безконфліктного спілкування та усвідомлення своїх свобод та обов’язків з боку учнів, тому до просвітницької роботи з учнями необхідно включити теми профілактики паління, вживання алкоголю та енергетичних напоїв, правової освіти, профілактики насильства і використання ненормативної лексики, безпечної поведінки в Інтернеті.

Систематично адміністрацією школи здійснювався контроль за відвідуванням учнями навчальних занять. У школі заведено журнал контролю відвідування учнями навчальних занять. Щодня  фіксувалися дані про відсутніх учнів 1-9 класів . Класні керівники реагували щодо з’ясування причин відсутності через телефонні дзвінки батькам. Дієвим був контроль з боку класних керівників під час дистанційного навчання щодо відвідування учнями онлайн-уроків. Загальний відсоток відвідування по школі за 2021-2022 навчальний рік становить – 93,1 %. Але зафіксовані випадки запізнень на 1 уроки, що свідчить про неналежний контроль з боку класних керівників та батьків з даного питання.

  1. Соціальний захист, збереження здоровя,  медичне обслуговування, організація шкільного харчування

За звітний період 2021-2022 н.р. у гімназії здійснювалося якісне медичне забезпечення учасників освітнього процесу, яке організоване відповідно до Законів України «Про освіту», «Про охорону дитинства», постанови Кабінету Міністрів України №1318 від 08.12.2009р. «Про затвердження порядку здійснення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів», наказу МОЗ України від №682 16.08.2010 «Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів».

Навчальний рік розпочався з дотриманням протиепідемічних заходів відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби». А саме:

- допуск до роботи працівників школи здійснювався лише за умови використання засобів індивідуального захисту та тільки після проведення термометрії безконтактним термометром із зазначенням в журналі огляду працівників на наявність респіраторних захворювань;

- на всіх входах до закладу організовані місця для обробки рук антисептичними засобами;

- у санітарних кімнатах наявна достатня кількість рукомийників, рідкого мила та електросушарок;

-  розроблені маршрути руху здобувачів освіти, що полегшило організацію двостороннього руху коридорами з метою уникнення скупчення учасників освітнього процесу;

- пересування учнів між навчальними кабінетами було мінімізованим шляхом проведення занять впродовж дня для одного і того ж класу в одній аудиторії;

- у розкладі початкової і старшої школи був передбачений різний час початку і закінчення занять (перерв) для уникнення  скупчення учнів різних класів;

- проводились заняття на відкритому повітрі;

- після кожного навчального заняття проводилось провітрювання впродовж 10 хвилин та вологе прибирання на великих перервах згідно графіка;

- після закінчення занять у кінці робочого дня проводилось очищення і дезінфекція поверхонь (в тому числі дверних ручок, столів, місць для сидіння, тощо);

-  заборонений  допуск до закладу батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з обмеженими можливостями;

- на стендах розміщена інформація щодо необхідності дотримання респіраторної гігієни та етикету кашлю.

Медичний огляд у 2021 році було проведено 100% учнями закладу.

З оглянутих  учнів  71% виявлені здоровими, 29% - хворими. Учні розподілені для занять фізичним вихованням по групах: основної групи, підготовчої,               спеціальної, також є учні звільнені. Учні, що за станом здоров’я  відносяться до спеціальної групи з фізичного виховання,  відповідно до заяв батьків, займалися з усім класом і отримували фізичне навантаження згідно стану здоров’я.

Медичне обслуговування працівників школи організовано на базі Білогірської Р.Л.  Поглиблений медичний огляд щороку проходить у липні-серпні за графіком кабінету профогляду медичної установи. У 2021 році щорічні медичні огляди було проведено з недотриманням терміну у зв’язку з карантинними обмеженнями.

Працівники харчоблоку проходили медичні огляди два рази на рік. Результати профогляду фіксувалися в санітарних книжках установленого зразка.

Одним з першочергових завдань навчального закладу є збереження здоров’я учнів, а саме створення умов для організації збалансованого харчування. Відповідно до постанови головного державного санітарного лікаря від 22.08.2020 №50 «Про затвердження протиепідемічних заходів у закладах освіти на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби» в організації  харчування дітей у цьому навчальному році  було внесено корективи:

- заборона роботи питних фонтанчиків;

- відстань між столами  збільшено до 1,5 м; 

- за одним столом  розміщувалося 4 особи.

 У закладі продовжувалося впровадження   Системи управління безпечністю харчових продуктів (НАССР).

Обов'язковим етапом в організації харчування є оцінка якості харчових продуктів за смаком, запахом, кольором, консистенцією, умовами зберігання тощо (бракераж готової продукції). Розроблено чотирьохтижневе меню, погоджене директором та  Держпродспоживслужбою. Виконання норм харчування у середньому склало 61,6% (1-4 класи), що збільшилося на 0,6%: молочні вироби (98,6%), хлібобулочні вироби (97,1%), крупи (99,5%), цукор(88%), м’ясо (68,9%), картопля (77,8%), масло (73,9%), олії (59,1%), овочі (52,9%), риба (46%), яйця (40,9%).

Безкоштовно харчувалися  4 учні пільгових категорій . Гарячим харчуванням було охоплено  100% дітей.

Протягом 2021-2022 р. адміністрацією  закладу було проведено аналіз  потреб  у ремонті та придбанні обладнання для харчоблоку, подано заявку та було проведено заміну  4 вікон ( спонсорські кошти « Перлина Поділля»), придбання холодильника, м’ясорубки електричної ( селищна рада).

Питання організації харчування звітувалося на нарадах при директорові, педрадах та засіданні батьківського комітету, контролюється адміністрацією школи. У школі активно проводилася інформаційно-просвітницька робота серед учнів та батьків щодо організації здорового, безпечного харчування. Проведено моніторингове дослідження якості організації харчування та обслуговування учнів в шкільній їдальні, результати якого свідчать про те, що в цілому організація харчування та обслуговування учнів у шкільній їдальні є задовільною.

  1. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності, дитячого травматизму

Система освіти та процес навчання мають бути безпечним простором. Одним із надважливих завдань директора школи вважаю організацію системного підходу з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності. Уся система діяльності школи з охорони праці узагальнена в розроблену структурну схему. На початок навчального року оформлено всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах і шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки, на експлуатацію харчоблоку та акт санітарно-технічного стану школи.

Питання ОП та БЖД обговорювалися на нарадах, педагогічних радах, адміністративних та оперативних нарадах,  батьківських зборах.

З учнями проведено ряд заходів:

  • тиждень безпеки дорожнього руху, під час якого проведено акції «Будь уважним, пішоходе!» та «Мололь за безпеку дорожнього руху»;
  • тижні безпеки життєдіяльності,
  • День охорони праці.
  • спланована робота класних керівників та вчителів школи (виховні бесіди, чергування класів та вчителів) в напрямку вирішення питань виховної роботи в класах щодо попередження дитячого травматизму

Робота з даного питання в закладі є постійною та систематичною. Аналіз стану охорони праці, дитячого травматизму обговорюється на нарадах,  при директорові, адміністративних та оперативних нарадах, батьківських зборах. Як результат, протягом навчального року травмування здобувачів освіти під час освітнього процесу зафіксовано не було.

  1. Моральне та матеріальне стимулювання учнів і педагогічних працівників

У грудні 2021 року педагогічні та технічні працівники отримали премії, розмір яких визначається згідно Положення про преміювання. Крім того, згідно Колективного трудового договору працівники закладу мали можливість отримати додаткові дні до відпустки, якщо:

  • виконують громадські доручення (ведення протоколів, нарад, педрад);
  • працюють у складних умовах.
  1. Фінансування, фінансово-господарська діяльність,

співпраця з батьками

Джерелами фінансування закладу є бюджетні кошти (загальний фонд), доходи від платних послуг – спецфонд (оренда, освітні послуги), благодійні внески та спонсорська допомога.

З бюджету фінансується заробітна плата працівникам, комунальні послуги (газ, світло, вода, зв’язок), виплачуються працівникам видатки на відрядження.

ІІ. Благодійна допомога у вигляді грошових одиниць на спеціальний реєстраційний рахунок школи цьогоріч не надходила.

звернень. 16 звернень з приводу працевлаштування було не задоволено через невідповідність кваліфікаційним вимогам, відсутність вакантних посад або ж вакансія не зацікавила.

Також порушувалися питання прийняття та переводу учнів - 16 звернень (28%). Інші звернення (14 одиниць(24%) стосувалися питань організації освітнього процесу.

За результатами розгляду 42 звернення (72%) вирішено позитивно,                      16 звернень (28%)  з питань працевлаштування не отримали позитивного вирішення через відсутність вакансії або невідповідність вимогам.

У ході роботи зі зверненнями громадянам надавалися мотивовані висновки, відповіді, які містили об’єктивний аналіз. Скарги – відсутні.

Перспективними завданнями є:

  • Створення безпечного комфортного освітнього середовища.
  • Інноваційна діяльність закладу.
  • Дотримання педагогами принципів академічної доброчесності, критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів. 
  • Забезпечення відповідності семестрового та річного оцінювання рівню ДПА.
  • Забезпечення результативної участі учнів в обласних олімпіадах, конкурсі-захисті МАН, академічних конкурсах.
  • Покращення та забезпечення результативної участі учнів в обласному етапі конкурсів знавців української мови ім. П. Яцика та учнівської молоді ім. Т. Шевченка.
  • Практикувати участь у дистанційних конкурсах та акціях, екскурсій з використанням дистанційних технологій.
  • Впроваджувати активні, цікаві, новітні форми класних КТС, проведення виховних годин (квести, флешмоби, ігри тощо);
  • Спільно з представниками учнівського самоврядування здійснити корекцію річного плану роботи школи (відмінити неактуальні заходи), залишивши практичні, інноваційні заходи;
  • Посилити заходи щодо попередження дитячого травматизму шляхом  демонстрації відеороликів, практичного відпрацювання дій в надзвичайних ситуаціях.
  • Забезпечити дотримання Правил поведінки здобувачів освіти.
  • Психологічний супровід дітей з особливими освітніми потребами та їх сімей.
  • Проводити антибулінгову політику.

Отож, аналіз зроблено, чітко визначено траєкторію руху щодо створення безпечних умов перебування учнів, педагогів, батьків у закладі. Як керівник намагалася системно аналізувати проблеми, бачити перспективу, прогнозувати результати, забезпечувати постійний рух вперед.

Впевнена, вищим пілотажем управлінської діяльності є створення колективу однодумців, який працює, як єдиний злагоджений механізм для вирішення загальної мети.

Ми готові до нових здобутків і звершень.

Щиро вдячна за співпрацю.