День української писемності та мови

10.11.2016 17:58

Мова – це важливий чинник самовизнання нації, надійна основа розвитку країни, загартована багатовіковою історією та відточена творчістю найталановитіших українських письменників. Саме мова є душею нації, її генетичним кодом, адже у її глибинах народилося культурне надбання, яким може пишатися український народ. Без рідної мови жодна людина не здатна почуватися повноцінною частиною свого народу, його історії та культури.

9 листопада учні школи відзначили День української писемності та мови. Це одне з наймолодших державних свят нашої незалежної України відзначається в день вшанування пам’яті Преподобного Нестора Літописця, якого науковці вважають батьком української історіографії. Про його діяльність (йому приписують «Повість минулих літ») проінформували  учнів 3 – 11 класів, котрі зібрались для написання І туру XVІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика, учителі української мови і літератури на загальношкільній лінійці.

Українська держава повинна гарантувати своїй національній мові всебічну підтримку, зробити якнайбільше для того, щоб її престиж у нашому суспільстві зростав, вона міцніла й розвивалася на рідних теренах. Упевнені, що українська мова й надалі служитиме єднанням між минулими і майбутніми поколіннями, об’єднуватиме український народ.

Тож бажаємо Вам зберегти й утвердити українську мову, виплекану нашими пращурами,адже вона створює індивідуальне обличчя країни і нації. Нехай материнське слово буде для всіх оберегом і духовним джерелом життя.